Strona główna » Czy warto jeszcze inwestować w dywany?

Czy warto jeszcze inwestować w dywany?

przez admin
0 komentarz

Przepiękne przestrzenie mieszkalne nie tylko cieszą oko, ale także gwarantują komfort wszystkich domowników. Aranżowanie wnętrz w taki sposób, aby były one estetyczne wizualnie, a zarazem funkcjonalne jest zatem nie lada wyzwaniem. W dzisiejszych czasach w wielu domach i mieszkaniach rządzi minimalizm, dzięki któremu nawet niewielkie metraże urastają do rangi przestronnych salonów, a cykliczne sprzątanie przestaje być katorgą. Czy we współczesnych wnętrzach jest jeszcze miejsce dla poczciwych dywanów, czy też odeszły one dawno do lamusa? Podpowiadamy!

Ciepło podłóg i przytulność pokoi

Kiedyś nie wyobrażano sobie gołych podłóg w domu. Posiadanie dużych, zdobnych i miękkich dywanów było nie tylko wyznacznikiem dobrego smaku, ale także statusu ekonomicznego danej rodziny. Na wypełnienie całego domu gustownymi dywanami było bowiem stać tylko najbogatszych. Potem dywany stały się dobrem powszechnym i elementem obowiązkowym w każdej przestrzeni mieszkalnej.

Ciepły dywan zapewniał swego rodzaju izolację i prawidłową termoregulację. Puchate pokrycia podłóg sprawdzały się zwłaszcza w okresie zimowym, gdyż dawały możliwość chodzenia po całym domu na bosaka bez ryzyka przeziębienia. Obecnie, kiedy olbrzymią popularnością cieszą się różnego rodzaju panele podłogowe lub podgrzewane podłogi, dywany wcale nie straciły na znaczeniu i nadal mają wielu zwolenników. 

Czy czyszczenie dywanów musi być trudne i uciążliwe?

Innowacyjne domy często tworzone są bez dywanów. Wyposaża się je w lśniące posadzki, które łatwo umyć lub odświeżyć. Wiele osób obawia się bowiem ubrudzenia dywanów i konieczności ich mozolnego czyszczenia Zwłaszcza w domach, w których są małe dzieci i zwierzęta mogą zdarzać się wypadki związane z naruszeniem podłoża.

Rozlewanie soków czy herbat na dywan, zostawianie okruszków, śladów czterech łap bądź odcisków małych rączek to w niektórych mieszkaniach chleb powszedni. Warto jednak wiedzieć, że dywany nowoczesne można czyścić naprawdę szybko i sprawnie. Skuteczne pranie dywanów można przeprowadzić samemu bez konieczności oddawania ich firmom zewnętrznym.

Obecnie rynek preparatów do prania i czyszczenia dywanów jest tak bogaty, że nie trzeba się już obawiać żadnych zanieczyszczeń. Ponadto, współczesne dywany mają tak solidną strukturę, że nawet prane wielokrotnie pozostaną trwałe i nie wyblakną. Kupno porządnego dywanu może być inwestycją na wiele sezonów. 

Najlepsze dywany do nowoczesnych domów

Wybór dywanów pasujących do charakteru danego wnętrza nie jest taką prostą sprawą, więc czasem warto poszukać twórczych inspiracji lub posiłkować się radami profesjonalistów. Kolorowe dywany w różnych rozmiarach znajdą zastosowanie m.in. w stylowych salonach, holach, sypialniach czy pokojach dziecięcych. Kiedyś rządziły dywany odpowiadające rozmiarem całej powierzchni danego pomieszczenia, obecnie zainteresowaniem cieszą się mniejsze, bardziej dyskretne dywaniki, które stanowią efektowny element dekoracyjny.

Ciekawym rozwiązaniem są np. dywany vintage, które nawet przeciętnemu wnętrzu dodają prawdziwej elegancji. Można poeksperymentować, wybierając dywany:

  • w nietypowych kształtach, wzorach i kolorach;
  • w niestandardowych rozmiarach;
  • w eklektycznym stylu;
  • bardzo puchate bądź z minimalną ilością włosia.

Przykłady nowoczesnych dywanów można znaleźć na stronie sklepu https://superdywany.pl/1032-dywany-nowoczesne.

Czy zakup dywanów i wykładzin online to dobry pomysł?

W dobie Internetu i nowoczesnych technologii coraz częściej robienie zakupów odbywa się w sieci. W ten sposób można nabywać rozmaite towary, które zostaną dostarczone bezpośrednio pod wskazany adres. Pozwala to zaoszczędzić czas i pieniądze.

Dlatego też, poszukując dywanów idealnych do swoich wnętrz, warto odwiedzić sklep internetowy z dywanami. Porównywanie ofert w Internecie i wyszukiwanie interesujących promocji sprawia, że nie trzeba przepłacać. Wejdź na https://superdywany.pl/ i wybierz swój wymarzony produkt!

You may also like

Napisz komentarz