Strona główna » Czym kierować się, przy wyborze drzwi chłodniczych?

Czym kierować się, przy wyborze drzwi chłodniczych?

przez admin
0 komentarz
Rodzaje drzwi chłodniczych i ich właściwości

Drzwi chłodnicze to niezwykle istotny element, chroniący wnętrze komory, przed napłynięciem do niej ciepłego powietrza z zewnątrz. Brak odpowiedniej izolacji cieplnej, może okazać się niezwykle energochłonny, a tym samym kosztowny.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze drzwi chłodniczych ?

Niezwykle istotnymi aspektami, przy wyborze drzwi chłodniczych, są między innymi jakość materiałów, z których zostały one wykonane oraz ich kompatybilność do otworu, w którym mają zostać osadzone. Należy zwrócić uwagę na szczelność konstrukcji sufitowej i ściennej – po to, aby były one odporne na wszelkie uszkodzenia i aby nie doprowadzić do powstania jakichkolwiek szczelin, przez które cieplejsze powietrze mogłoby dostać się do wnętrza komory. 

Najważniejsze jest oczywiście bezpieczeństwo w miejscu pracy, dlatego nowoczesne drzwi są wyposażane w system otwierania ich zarówno z zewnątrz jak i z wnętrza komory ! Zatrzaśniecie w chłodni może doprowadzić przecież, do poważnych uszczerbków na zdrowiu, w tym hipotermii. Możliwe jest także zamontowanie drzwi, z automatycznym systemem otwierania, co sprawdza się między innymi, kiedy pracownik ma zajęte obie ręce. 

Ponadto drzwi chłodnicze powinny posiadać odpowiednie parametry oraz certyfikaty w zależności od przeznaczenia – przykładowe dane można znaleźć na stronie https://www.baaspanel.com.pl/pl/produkty/chlodnictwo/drzwi-chlodnicze.

Typy drzwi do chłodni

Wybór drzwi do chłodni, powinien zacząć się od podjęcia decyzji jaki typ drzwi, ze względu na ich sposób otwierania, nas interesuje. Najpopularniejsze na rynku, są obecnie :

  • drzwi chłodnicze przesuwane,
  • drzwi chłodnicze rozwierane – jednoskrzydłowe,
  • drzwi chłodnicze rozwierane – dwuskrzydłowe,
  • drzwi chłodnicze wahadłowe – jednoskrzydłowe,
  • drzwi chłodnicze wahadłowe dwuskrzydłowe. 

Ostatnio ogromnym zainteresowaniem cieszą się drzwi przesuwne, ponieważ pozwalają na zmniejszony ruch powietrza, podczas wchodzenia i wychodzenia do komory. Aby dostać się do pomieszczenia, nie trzeba też rozchylać drzwi całkowicie, można dostać się do środka jedynie uchylając je, na odpowiednią szerokość. Drzwi rozwierane to najbardziej klasyczny wybór, który sprawdzi się przy ograniczonej przestrzeni, która nie pozwala na montaż drzwi przesuwnych. 

Drzwi wahadłowe to z kolei świetne rozwiązanie, przy chłodniach o natężonych ruchu, częstym wchodzeniu i wychodzeniu z komory.  Częstym udogodnieniem drzwi chłodniczych jest zamontowanie systemu unoszenia podczas otwierania, co eliminuje ryzyko tarcia dolnej uszczelki. 

Podstawą jest współpraca

Wybór drzwi chłodniczych warto poprzedzić analizą i konsultacją z firmą, która ma zapewnić nam ten istotny element każdej chłodni i dopasować go indywidualnie wymiarem, do potrzeb klienta. Na rynku jest wiele modeli drzwi chłodniczych. Bardzo ważne, aby nasz zakup posiadał atest higieniczny PZH, czyli Państwowego Zakładu Higieny. Dlatego warto nawiązać współpracę ze zleceniobiorcą, który posiada odpowiednie atesty. 

Ważne, aby zleceniobiorca zwrócił uwagę na rodzaj prowadzonych przez nas usług, rodzaj produktów przechowywanych w chłodni, częstotliwość jej otwierania, a także wielkość i możliwości pomieszczenia. Jedną z firm godnych polecenia, posiadających odpowiednie atesty i szeroki wybór asortymentu jest BAAS-PANEL, której pełna oferta dostępna jest na stronie https://www.baaspanel.com.pl/pl.

You may also like

Napisz komentarz