Strona główna » Ubezpieczenia majątkowe – dlaczego warto skorzystać z pomocy profesjonalisty?

Ubezpieczenia majątkowe – dlaczego warto skorzystać z pomocy profesjonalisty?

przez admin
0 komentarz
Ubezpieczenie majątkowe u brokera

W dzisiejszych czasach mamy coraz większą świadomość tego, jak ważna jest ochrona ubezpieczeniowa. Złamana noga, ręka, zalane mieszkanie, uszkodzony z własnej winy samochód. Nie chcemy ponosić za nie kosztów z własnego portfela. Tak ważne jest, by już wcześniej zadbać o zawarcie odpowiednich ubezpieczeń majątkowych.

Ubezpieczenia majątkowe, czyli jakie?

Jeśli chodzi o ubezpieczenia majątkowe, to obecnie na rynku znajduje się wiele propozycji skierowanych zarówno do osób fizycznych, jak i firm. Dla pierwszej grupy warto wspomnieć o możliwej polisie:

  • na mieszkanie lub dom. Standardowy zakres zawiera uszkodzenia od zdarzeń losowych, jak pożar, zalanie, przepięcie. Można ubezpieczyć tylko samą konstrukcję nieruchomości. Warto jednak zastanowić się nad uwzględnieniem w polisie środków ruchomych – książek, mebli, sprzętów AGD, RTV oraz szklanych elementów, jak lustra, czy umywalki. Nie sposób zapomnieć o OC w życiu prywatnym, która chroni ubezpieczonego w stosunku do wyrządzonych nieumyślnie szkód osobom trzecim. Może dotyczyć np. sąsiada, który złamał nogę na naszej posesji z powodu wykopanego i niezabezpieczonego dołka.
  • obowiązkowej na pojazd mechaniczny podlegający obowiązkowej rejestracji. O ile ubezpieczenie OC jest obowiązkowe, to warto dokupić ubezpieczenie AutoCasco (zadziała na szkody wyrządzone własnemu samochodowi). Stoi rozważyć także ubezpieczenie szyb, assistance, czy Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków kierowcy i pasażerów.

W jaki sposób wybrać najbardziej korzystną propozycję ubezpieczenia?

Przy ubezpieczeniu mieszkania, czy samochodu na rynku pojawia się mnóstwo propozycji firm ubezpieczeniowych. Różnią się one zakresem, ceną, wyłączeniami. Nie inaczej jest w przypadku polis, które może zawrzeć firma. Do tych najbardziej pożądanych możemy zaliczyć:

  • ubezpieczenie OC działalności, czyli wypłacanie szkód za szkody wyrządzone nieumyślnie z racji prowadzonych prac. W przypadku firmy budowlanej może to być np. krzywe położenie posadzki, czy niezamierzone przysypanie pracownika ziemią w wykopanym dole.
  • polisę, chroniącą budynek siedziby przedsiębiorstwa przed ogniem, kradzieżą z włamaniem, rabunkiem itd.
  • OC przewoźnika, jeśli właściciel zajmuje się tego rodzaju działalnością.

W ilości propozycji ubezpieczeń majątkowych można się zagubić. Istnieje jednak możliwość skorzystania z usług brokera ubezpieczeniowego.

Broker ubezpieczeniowy – czy to dobry wybór?

Kim właściwie jest broker ubezpieczeniowy? To osoba, która może działać w imieniu zarówno osoby fizycznej, jak i firmy. Jej zadaniem jest przejrzenie aktualnych polis, sprawdzenie ofert na rynku. Następnie przedstawia różne propozycje klientowi, pokazując te, które są dla niego najbardziej korzystne. Nie chodzi tylko o składkę ubezpieczeniową, ale także oferowany zakres umowy. 

Jednym z miejsc, które skupia brokerów ubezpieczeniowych jest Maxima Fides, mająca swoją siedzibę w Łodzi i Warszawie, a jej oferta dostępna jest na stronie https://www.maxima-fides.pl/. Warto zwrócić się do niej, jeśli ma się jakieś wątpliwości, czy zawahania. Reprezentowanie klienta sprawi, że nie będzie musiał przeglądać wielu propozycji firm ubezpieczeniowych.

You may also like

Napisz komentarz